In 2014 wordt het WK gehouden in Brazilie. Op Zaterdag 30 juli 2011 heeft de loting plaatsgevonden en Nederland zal gaan strijden tegen Andorra, Estland, Hongarije, RoemeniŽ en Turkijevoor een plaatsje op dit WK. Alle poules zijn nu bekend. Uiteraard zal er vanaf die datum deze pagina regelmatig worden voorzien van updates. Voor nieuws over dit wk en al het andere oranje nieuws verwijs ik je naar de        Nieuwspagina.
 


   

 

Hieronder het wedstrijdschema voor het WK 2014 in BrazilliŽ dat zal gehouden worden van donderdag 12 juni t/m zondag 13 juli.
Op 6 december om 18:00 uur zal de loting worden gehouden, daarna zal ook het schema worden ingevuld.
Onder het WK schema staat het schema van de kwalificatie wedstrijden voor het WK 2014, die vanaf september 2012 t/m oktober 2013 zijn gespeeld. Nederland was ingedeeld in groep D, samen met Andorra, Estland, Hongarije, RoemeniŽ en Turkije.

Onder dat lijstje staan de overige wedstrijden die in groep D zijn gespeeld. En tenslotte klik je HIER voor wedstrijdschema van het WK zoals dat door de FIFA bekend is gemaakt op donderdag 20 oktober 2011. Het is een pdf bestand die je kunt opslaan op je eigen PC.
 
Overigens zijn de tijden die in het schema staan, de Nederlandse (speel) tijden.
 
Inmiddels is het WK voorbij. Duitsland werd wereldkampioen en het Nederlands elftal speelde een prima tournooi. Met als uitschieter, de 1-5 tegen Spanje.
 
Ik ben natuurlijk afgereisd naar BrazilliŽ en heb alle wedstrijden kunnen zien, behalve de wedstrijd om de derde en vierde plaats. Vind je het leuk om even te kijken hoe dat gegaan is, ik had een live blog bij gehouden, deze staat nog tot het eind van dit jaar online, klik daarvoor HIER!!
 
Het volgende WK wordt gehouden in Rusland in 2018. Klik HIER voor de pagina voor het WK 2018.
 
              Poule wedstrijden 
 
 
12 juni 2014 donderdag 22:00 BraziliŽ  KroatiŽ   3 - 1    A 
13 juni 2014 vrijdag 18:00 Mexico Kameroen 1 - 0 A
    21:00 Spanje   Nederland 1 - 5 B
14 juni 2014 zaterdag 0:00 Chili  AustraliŽ 3 - 1 B
    18:00 Colombia Griekenland 3 - 0 C
    21:00 Uruguay Costa Rica 1 - 3 D
15 juni 2014 zondag 03:00 Ivoorkust Japan 2 - 1 C
    00:00 Engeland ItaliŽ 1 - 2 D
    18:00 Zwitserland Equador 2 - 1 E
    21:00 Frankrijk Honduras 3 - 0 E
16 juni 2014 maandag 0:00 ArgentiniŽ BosniŽ Herzogavina 2 - 1  F
    18:00 Duitsland Portugal 4 - 0 G
    21:00 Iran Nigeria 0 - 0  F
17 juni 2014 dinsdag 0:00 Ghana USA 1 - 2 G
    18:00 BelgiŽ Algarije 2 - 1 H
    21:00 BraziliŽ  Mexico 0 - 0 A
18 juni 2014 woensdag 0:00 Rusland Zuid Korea 1 - 1 H
    18:00 AustraliŽ Nederland 2 - 3 B
    24:00 Kameroen KroatiŽ 0 - 4 A
19 juni 2014 donderdag 0:00 Spanje Chili  0 - 2 B
    18:00 Colombia Ivoorkust 2 - 1 C
    21:00 Uruguay Engeland 2 - 1 D
20 juni 2014 vrijdag 0:00 Japan Griekenland 0 - 0 C
    18:00 ItaliŽ Costa Rica 0 - 1 D
    21:00 Zwitserland Frankrijk 2 - 5 E
21 juni 2014 zaterdag 0:00 Honduras Equador 1 - 2 E
    18:00 ArgentiniŽ Iran 1 - 0 F
    21:00 Duitsland Ghana 2 - 2 G
22 juni 2014 zondag 0:00 Nigeria BosniŽ Herzogavina 1 - 0 F
    18:00 Zuid Korea Algarije 2 - 4 H
    0:00 USA Portugal 2 - 2 G
23 juni 2014 maandag 0:00 BelgiŽ Rusland 1 - 0 H
    18:00 AustraliŽ Spanje 0 - 3 B
      Nederland Chili  0 - 2 B
    22:00 Kameroen BraziliŽ  1 - 4 A
      KroatiŽ Mexico 1 - 3 A
24 juni 2014 dinsdag 18:00 ItaliŽ Uruguay 0 - 1 D
      Costa Rica Engeland 0 - 0 D
    22:00 Japan Colombia 1 - 4 C
      Griekenland Ivoorkust 2 - 1 C
25 juni 2014 woensdag 18:00 Nigeria ArgentiniŽ 2 - 3 F
      BosniŽ Herzogavina Iran 3 - 1 F
    22:00 Honduras Zwitserland 0 - 3 E
      Equador Frankrijk 0 - 0 E
26 juni 2014 donderdag 18:00 USA Duitsland 0 - 1 G
      Portugal Ghana 2 - 1 G
    22:00 Zuid Korea BelgiŽ 0 - 1 H
      Algarije Rusland 1 - 1 H
   
 
                             1/8 finales:
 
 
 
28 juni 2014
zaterdag 18:00 BraziliŽ  Chili    1 - 1  
    22:00 Colombia Uruguay  2 - 0 
29 juni 2014 zondag 18:00 Nederland  Mexico 2 - 1
    22:00 Costa Rica 1 Griekenland 1 - 1
30 juni 2014 maandag 18:00 Frankrijk Nigeria 2 - 0
    22:00 Duitsland Algarije   2 - 1
1 juli 2014 dinsdag 18:00 ArgentiniŽ  Zwitserland   1 - 0
    22:00 BelgiŽ   USA   2 - 1
 
 
                       kwartfinales:
 
 
4 juli 2014 vrijdag 18:00 Frankrijk Duitsland   0 - 1  
    22:00 BraziliŽ  Colombia  2 - 1 
5 juli 2014 zaterdag 18:00 ArgentiniŽ BelgiŽ 1 - 0
    22:00 Nederland  Mexico   2 - 1
 
                                   halve finales:
   
 
8 juli 2014 dinsdag 22:00 BraziliŽ  Duitsland  1 - 7 
9 juli 2014 woensdag 22:00 Nederland  ArgentiniŽ  0 - 0 
 
                     derde en vierde plaats: 
 
12 juli 2014 zaterdag 22:00 BraziliŽ   Nederland    0 - 3  
 
              
                                  FINALE


13 juli 2014 zondag 21:00 ArgentiniŽ   Duitsland   0 - 1  
 
               
 
Poule wedstrijden groep A
 
12 juni 2014 donderdag 22:00 BraziliŽ  KroatiŽ  3 - 1 
13 juni 2014 vrijdag 18:00 Mexico Kameroen  1 - 0 
17 juni 2014 dinsdag 21:00 BraziliŽ  Mexico 0 - 0
18 juni 2014 woensdag 21:00 Kameroen KroatiŽ 0 - 4
23 juni 2014 maandag 22:00 Kameroen BraziliŽ  1- 4
      KroatiŽ Mexico  1 - 3
 
Stand poule A
 
  w g g v p v-t  
BraziliŽ  3 2 1 0 7 7-2 +5
Mexico  3 2 1 0 7 4-1 +3
KroatiŽ   3 1 0 2 3 6-6 +0
Kameroen 3 0 0 3 0 1-9 -8
 
 
 
Poule wedstrijden groep B
 
 
 
13 juni 2014 vrijdag 21:00 Spanje  Nederland   1 - 5 
14 juni 2014 zaterdag 0:00 Chil Australie  3 - 1
18 juni 2014 woensdag 18:00 AustraliŽ Nederland 2 - 3
19 juni 2014 donderdag 0:00 Spanje  Chili  0 - 2
23 juni 2014 maandag 18:00 Spanje  AustraliŽ  3 - 0 
      Nederland  Chili  2 - 0
  
 

Stand poule B

 
w g g v p v-t  
Nederland 3 3 0 0 9 10-3 +7
Chili  3 2 0 1 6 5-3 +2
Spanje   3 1 0 2 3 4-7 -3
AustraliŽ  3 0 0 3 0 3-9 -6

 

Poule wedstrijden groep C

14 juni 2014 zaterdag 18:00 Colombia Griekenland  3 - 0 
15 juni 2014 zondag 0:00 Ivoorkust Japan 2 - 1
19 juni 2014 donderdag 18:00 Colombia Ivoorkust 2 - 1
20 juni 2014 vrijdag 0:00 Japan Griekenland 0 - 0
24 juni 2014 dinsdag 22:00 Japan Colombia 1 - 4 
      Griekenland Ivoorkust 2 - 1
 
Stand poule C
 
  w g g v p v-t  
Colombia 3 3 0 0 9 9-2 +7
Griekenland  3 1 1 1 4 2-4 -2
Ivoorkust 3 1 0 2 3 4-5 -1
Japan 3   1 2 1 2-6 -5
 


Poule wedstrijden groep D
 
14 juni 2014 zaterdag 21:00 Uruguay Costa Rica  1 - 3 
15 juni 2014 zondag 3:00 Engeland ItaliŽ 1 - 2
19 juni 2014 donderdag 21:00 Uruguay Engeland 2 - 1
20 juni 2014 vrijdag 18:00 ItaliŽ Costa Rica 0 - 1
24 juni 2014 dinsdag 18:00 ItaliŽ Uruguay 0 - 1
      Costa Rica Engeland 0 - 0
 
 
 
 
 
Stand poule D
 

w g g V p v-t 
Costa Rica   3 2 1 0 7 4-1 +3
Uruguay    3 2 0 1 6 4-4 0
 ItaliŽ 3 1 0 2 3 2-3 -1
Engeland  3 0 1 2 1 2-4 -2
 

 
 
 
Poule wedstrijden groep E

15 juni 2014 zondag 18:00 Zwitserland Equador   2 - 1
    21:00 Frankrijk Honduras 3 - 0
20 juni 2014 vrijdag 21:00 Zwitserland Frankrijk 2 - 5
21 juni 2014 zaterdag 0:00 Honduras Equador 1 - 2
25 juni 2014 woensdag 22:00 Honduras Zwitserland 0 - 3
      Equador Frankrijk 0 - 0
 
 
Stand poule E
 
  w g g v p v-t  
Frankrijk  3 2 1 0 7 8-2 +6
Zwitserland  3 2 0 1 6 7-6 +1
Equador   3 1 1 1 4 3-3 0
Honduras 3 0 0 8 0 1-8 -7
 
 
 
 
 
Poule wedstrijden groep F
 
16 juni 2014 maandag 0:00 ArgentiniŽ BosniŽ Herzogavina 2 - 1 
    21:00 Iran Nigeria 0 - 0
21 juni 2014 zaterdag 18:00 ArgentiniŽ Iran 1 - 0
22 juni 2014 zondag 0:00 Nigeria BosniŽ Herzogavina 1 - 0
25 juni 2014 woensdag 18:00 Nigeria ArgentiniŽ 2 - 3
      BosniŽ Herzogavina Iran 3 - 1
 
Stand poule F
 
  w g g v p v-t  
ArgentiniŽ 3 3 0 0 9 6-3 +3
Nigeria 3 1 1 1 4 3-3 0
BosniŽ Herzogavina 3 1 0 2 3 4-4 0
Iran 3 0 1 2 1 1-4 -3
  
Poule wedstrijden groep G
 
16 juni 2014 maandag 18:00 Duitsland Portugal 4 - 0 
17 juni 2014 dinsdag 0:00 Ghana USA 1 - 2
21 juni 2014 zaterdag 21:00 Duitsland Ghana 2 - 2
22 juni 2014 zondag 21:00 USA Portugal 2 - 2
26 juni 2014 donderdag 18:00 USA Duitsland 0 - 1
      Portugal Ghana 2 -1
 
Stand poule G
 
  w g g v p v-t  
Duitsland 3 2 1 0 7 7-2 +5
USA 3 1 1 1 4 4-4 0
Portugal 3 1 1 1 4 4-7 -3
Ghana 3 0 1 2 1 4-6 -2
 
Poulewedstrijden groep H
 
17 juni 2014 dinsdag 18:00 BelgiŽ Algarije  2 - 1 
18 juni 2014 woensdag 0:00 Rusland Zuid Korea 1 - 1
22 juni 2014 zondag 18:00 BelgiŽ Rusland 1 - 0
22 juni 2014 zondag 21:00 Zuid Korea Algarije 2- 4
26 juni 2014 donderdag 22:00 Zuid Korea BelgiŽ 0 - 1
      Algarije Rusland 1 - 1
 
 
Stand poule H
 
  w g g v p v-t  
BelgiŽ 3 3 0 0 9 4-1 +3
Algarije 3 1 1 1 4 6-5 +1
Rusland 3 0 2 1 2 2-3 -1
Zuid Korea 3 0 1 2 0 3-6 -3
 
 
               Kwalificatie wedstrijden WK 2014
 

7 september 2012
vrijdag   Nederland Turkije 2-0
11 september 2012 dinsdag   Hongarije Nederland 1-4
12 oktober 2012 vrijdag   Nederland Andorra 3-0
16 oktober 2012 dinsdag   RoemeniŽ Nederland 1-4
22 maart 2013 vrijdag   Nederland Estland 3-0
26 maart 2013 dinsdag   Nederland RoemeniŽ 4-0
6 september 2013 vrijdag   Estland Nederland 2-2
10 september 2013 dinsdag   Andorra Nederland 0-2
11 oktober 2013 vrijdag   Nederland Hongarije 8-1
15 oktober 2013 dinsdag   Turkije Nederland 0-2

 

 
                  Stand groep D.
 
w g g v p v-t
Nederland 10 9 1 0 25 34-5 +29
RoemeniŽ 10 6 2 2 19 22-12 +10
Hongarije 10 5 1 3 16 20-7 +13
Turkije
10 4 1 4 13 13-22 -9
Estland 10 2 1 7 7 6-20 -14
Andorra 10 0 0 9 0 0-30 -30
 
 
                         
                     Overige wedstrijden Groep D

7 september 2012 vrijdag Estland RoemeniŽ 0-2
    Andorra Hongarije 0-5
11 september 2012 dinsdag Turkije Estland 3-0
    RoemeniŽ Andorra 4-0
12 oktober 2012 vrijdag Turkije RoemeniŽ 0-1
    Estland Hongarije 0-1
16 oktober 2012 dinsdag Hongarije Turkije 3-1
    Andorra Estland 0-1
22 maart 2013 vrijdag Andorra Turkije 0-2
    Hongarije RoemeniŽ 2-2
26 maart 2013 dinsdag Turkije Hongarije 1-1
    Esland Andorra 2-0
6 september 2013 vrijdag Turkije Andorra 5-0
    RoemeniŽ Hongarije 3-0
10 september 2013 dinsdag Hongarije Estland 5-1
    RoemeniŽ Turkije 0-2
11 oktober 2013 vrijdag Andorra RoemeniŽ 0-4
    Estland Turkije 0-2
15 oktober 2013 dinsdag RoemeniŽ Estland 2-0
    Hongarije Andorra 2-0